Wypożyczalnia Samochodów Katowice

Moje konto

+48 660 505 474 Infolinia czynna 08:00 - 22:00

Zarezerwuj samochód on-line

Wypożyczalnia Samochodów Katowice - Lotnisko

Biuro wypożyczalni samochodów Odkryj-Auto mieści się w bliskim otoczeniu lotniska przy stacji benzynowej BP około 800 metrów od terminala lotniczego Katowice - Pyrzowice.
Do dyspozycji klientów udostępniamy samochody dosłownie dla każdego - od najmniejszych pojazdów idealnych do pokonywania zatłoczonej śląskiej aglomeracji po busy 9 osobowe, które pomieszczą całe grono przyjaciół wybierających się na wakacyjny wyjazd.

Katowice turystycznym okiem
Katowice to stolica województwa śląskiego, które słynie przede wszystkim z przemysłu górniczego oraz przemysłu hutniczego. Do dnia dzisiejszego kopalnie stanowią jedno z podstawowych miejsc zatrudnienia dla mężczyzn, którzy mieszkają w Katowicach i okolicach. Jednak nie oznacza to, że nie znajdziemy w tym mieście niczego poza węglem. Bo Katowice mają do zaoferowania odwiedzającym je turystom naprawdę wiele. Dlatego każdy, kto jeszcze nie był nigdy w tym mieście, powinien zaplanować sobie wycieczkę, w trakcie której pozna uroki stolicy województwa śląskiego, która jest jedenastym miastem w Polsce pod względem zamieszkującej jej ludności.
Śląsk mocno kojarzony jest z przemysłem, a dokładnie z kopalniami. Obecnie w Katowicach otwarte są trzy kopalnie węgla kamiennego, które tworzą spółkę pod nazwą Katowicki Holding Węglowy. W skład tych kopalni wchodzą: KWK Wieczorek, KWK Wujek oraz KWK Murcki-Staszic. Patrząc wstecz kopalni było o wiele więcej, bo aż szesnaście. Ale z różnych względów większość z nich została zamknięta i na ten moment, jak już wspomniano, pozostały tylko trzy.
Opisując Katowice, nie można nie wspomnieć o szkołach wyższych, które działają bardzo prężnie i każdego roku kształcą tysiące Absolwentów. Zgodnie z ostatnimi danymi, w Katowicach funkcjonuje aż dwadzieścia uczelni, co czyni to miasto jednym z największych ośrodków naukowych, jakie działają na terenie Polski. Przy czym publicznych szkół wyższych jest osiem. Szeroka oferta kierunków humanistycznych oraz ścisłych przyciąga do tego miasta osoby z całej Polski. Bardzo często po zakończeniu edukacji, decydują się one pozostać na śląsku. Po znalezieniu intratnej pracy, zakładają rodziny i osiadają tutaj na stałe.

Gwara śląska
Jak Śląsk, to też i gwara śląska. Jedni ją uwielbiają, a drudzy wręcz przeciwnie. Na pewno wybierając się na południe kraju, w obszar województwa śląskiego trzeba liczyć się z tym, że będziemy mieli styczność z mową, której być może kompletnie nie będziemy rozumieli. Bo niektóre słowa z gwary w ogóle nie przypominają normalnie brzmiących w języku polskim odpowiedników. Stąd też jeśli mielibyśmy okazję przysłuchać się rozmowie Ślązaków, to najprawdopodobniej nic byśmy z tego dialogu nie zrozumieli. Na szczęście nie oznacza to, że aby pojechać do Katowic, najpierw trzeba się nauczyć gwary. Bowiem w urzędach i innych instytucjach państwowych nie spotkamy się z dialektem. Podobnie będzie w większości sklepów. Osoby w kwiecie wieku, wykształcone, jak i te uczące się, nawet jeśli posługują się gwarą w domu, to raczej nie robią tego w miejscach publicznych. Na ulicy najczęściej gwarę możemy usłyszeć z ust osób nieco starszych.

Przewodnik po ciekawych miejscach Katowic
Osobom, które były w Katowicach przejazdem i nie interesowały się wcześniej tym, co ma do zaoferowania to miasto, może się wydać, że szukając atrakcji turystycznych, niekoniecznie powinno się udawać do stolicy Śląska. Ale jest to mylne i nieprawdziwe, bo w Katowicach istnieje wiele ciekawych miejsc, które robią wrażenie. Trzeba tylko wiedzieć gdzie się udać. I dlatego przygotowaliśmy mini przewodnik po tych miejscach, których nie można ominąć będąc w Katowicach. Z racji tego, że znajdują się one w różnych częściach miasta, to nie da się dotrzeć wszędzie na pieszo. Niezbędne jest skorzystanie z komunikacji miejskiej lub samochodu. Ta ostatnia opcja jest rzecz jasna najwygodniejsza i umożliwiająca najbardziej sprawne przemieszczanie. I co ważne, dostępna jest niemal dla wszystkich. Bowiem nawet jak nie ma się własnego samochodu, to można go wypożyczyć. Warunkiem jest tylko posiadanie prawa jazdy. W kilka chwil można dopełnić niezbędnych formalności, aby otrzymać kluczyki do wybranego przez siebie samochodu i ruszać w wycieczkę po Katowicach i nie tylko. Bo z Odkryj-Auto można udać się w dowolne miejsce, dzięki temu, że wypożyczalnia nie stosuje żadnych ograniczeń kilometrowych. A ponieważ naszych wypożyczalni funkcjonuje w Polsce całkiem sporo, to auto można wypożyczyć w Katowicach, a oddać w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, albo innym mieście, na terenie którego mieści się nasza wypożyczalnia.

Będąc na terenach, które słyną z wydobywania węgla kamiennego, grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości zwiedzenia jednej z kopalni. Jednakże ze względu na to, że kopalnia otwarta dla zwiedzających, mieści się poza Katowicami, to posiadanie samochodu staje się sprawą bardzo istotną, ponieważ dzięki niemu, dotrzemy na miejsce bez jakichkolwiek niedogodności. Kopalnia Guido, bo o niej mowa, znajduje się w Zabrzu, co oznacza, że na dojazd samochodem z centrum Katowic musimy przeznaczyć około dwudziestu minut. Dużą atrakcją nieczynnej kopalni, która dostosowana została do potrzeb zwiedzających jest trasa podziemna. Wraz z przewodnikiem-górnikiem, zwiedzający zjeżdżają aż kilkaset metrów pod ziemię. Podczas kilkugodzinnego zwiedzania, górnik opowiada bardzo ciekawą historię górnictwa i tego jak wyglądała praca górników na przestrzeni lat, jak się zmieniała. Wszystko wzbogacone jest o nowoczesną technologię, czyli materiały multimedialne, które rozmieszczone są na trasie oraz efekty dźwiękowe. Górnicy często dodają od siebie anegdotki, które zapadają w pamięć i niejednokrotnie wywołują salwy śmiechu. A jeśli w trakcie zwiedzania poczujemy pragnienie, to trzysta dwadzieścia metrów pod ziemią będziemy mogli je ugasić, pijąc lokalne piwo w znajdującym się tam pubie.

Byłeś kiedyś górnikiem i chciałbyś przypomnieć sobie ten dreszczy emocji, jaki wywoływała praca pod ziemią? A może po prostu chciałbyś przekonać się tego, jak ciężka jest praca górnika? Niezależnie od przyczyny, jeżeli marzy Wam się założenie stroju górnika i spróbowaniu swoich sił w wydobywaniu węgla, to kopalnia Guido da Wam to marzenie spełnić. Wystarczy wykupić bilet "Poziom 355 Szychta", dzięki któremu każdy będzie mógł poczuć się, jak prawdziwy górnik. Emocje i niesamowita zabawa gwarantowane!

Wracając do Katowic, bardzo urokliwych miejscem, jakim może pochwalić się to miasto jest Dolina Trzech Stawów. W okresie letnim, kiedy pogoda dopisuje, jest to wręcz idealna lokalizacja do tego, żeby zrelaksować się w pięknych okolicznościach przyrody. Można usiąść na jednej z ławeczek, a można położyć się na plaży i poczuć namiastkę urlopu spędzanego nad morzem. Dla osób, które preferują aktywny wypoczynek, w Dolinie Trzech Stawów przygotowane są trasy rowerowe i biegowe. Ponadto jest też boisko do siatkówki, które stwarza świetne warunki do odrobiny ruchu w gronie znajomych bądź rodziny. Chcąc spędzić w tym miejscu więcej czasu, można skorzystać z pola namiotowego... Latem na pewno nie będziemy się w tym miejscu nudzić, ponieważ regularnie odbywają się tu różnego rodzaju imprezy muzyczne, takie jak chociażby Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Na uwagę zasługuje też Park Śląski. Niewiele osób spoza województwa śląskiego o nim wie, a z całą pewnością zasługuje on na rozgłos, bo oprócz tego, że znajduje się w nim wiele atrakcji, to na dodatek jest bardzo imponujących rozmiarów. Otóż Park Śląski jest drugim największym parkiem miejskim, jaki znajduje w Europie. Wyprzedza go jedynie park z Dublina. A zatem co oferuje nam ten okazały park? Na sześciuset dwudziestu hektarach znajduje się m.in.ZOO, Śląskie Wesołe Miasteczko, Planetarium, Park Etnograficzny oraz Stadion Miejski. To miejsce jest tak zachwycające, że można spędzić w nim nawet kilkanaście godzin i w ogóle się nie nudzić. A co istotne, rozrywki dostarczą sobie zarówno dorośli, jak i dzieci. Dlatego jeżeli wspólnie z całą rodziną wybierasz się do Katowic, to już teraz zarezerwuj sobie cały dzień na pobyt w Parku Śląskim.

Katowickie lotnisko
Oprócz licznych atrakcji turystycznych, Katowice mają też port lotniczy, którzy odgrywa bardzo dużą rolę, jeżeli chodzi o transport lotniczy. Doskonale obrazują to statystyki roczne. W roku 1996, od kiedy były one prowadzone, port lotniczy obsłużył niespełna siedemdziesiąt tysięcy pasażerów. A jak sytuacja wyglądała w 2018 roku? Otóż w ubiegłym roku, całkowity ruch pasażerski wyniósł niemal pięć milionów. Ta liczba robi wrażenie i świadczy o tym, jak popularne stało się podróżowanie samolotem. Wszystko odbywa się na najwyższym poziomie i z uwzględnieniem aktualnych standardów. Przed pierwszym lotem, warto zapoznać się z tym, jak wygląda odprawa, czego nie wolno wnosić na pokład, jak również jakie mamy prawa. A te nakładają na niektóre osoby przywileje. Przykładem są kobiety ciężarne oraz pasażerowie podróżujący z małymi dziećmi, do dwóch lat, którzy mają pierwszeństwo podczas odprawy i nie muszą stać w kolejce... Z ciekawostek, port lotniczy w Katowicach ma jeden z najdłuższych pasów startowych w Polsce, który liczy aż 3200 metrów długości. Od 2009 roku Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach funkcjonuje również pod nazwą Katowice Airport. Lotnisko o którym mowa, zostało otwarte w 1966 roku i powstało na miejscu lotniska zapasowego, którego założycielem była w trakcie trwania II wojny światowej III Rzesza. Lotnisko wyróżnia się tym, że jest najwyżej położonym portem lotniczym w naszym kraju, gdzie zazwyczaj panują dobre warunki atmosferyczne, ponieważ w porównaniu do innych lotnisk, najmniej jest tutaj takich dni, w których lądowanie jest niemożliwe.

Parking - różne warianty do wyboru
Większość z nas jest obecnie zmotoryzowana, co oznacza, że na terenie należącym do lotniska, obowiązkowo musi się znajdować parking. W Porcie Lotniczym w Katowicach-Pyrzycach do wyboru są dwa rodzaje parkingów. Jeden to jest ten niestrzeżony, a drugi strzeżony. W zależności od tego, co odpowiada naszym potrzebom, możemy się zdecydować na jedną z opcji. Jeszcze innym wariantem jest parking Premium, który charakteryzuje się tym, że jest całodobowo monitorowany. Dodatkowo znajduje się na nim dwadzieścia osiem miejsc, które są zadaszone. Cennik parkingu dostępny jest na oficjalnej stronie portu lotniczego... Na koniec dodajmy, że przy lotnisku nie tylko znajduje się parking, ale również wypożyczalnia samochodów. Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą, aby poruszać się po ulicach Katowic w dogodnym dla siebie czasie, to koniecznie zajrzyj do Odkryj-Auto!

Opinia Klientów

Biuro Katowice - Lotnisko liczba ocen 3710 ocena 4.92 / 5

zdjęcie: Toyota Aygo "Haj polecam bardzo tą wypożyczalnia ponieważ współpracuje z nimi już długie lata i nie narzekam jest miła obsługa auta czyste zadbane szybka obsługa i bardzo miła "

DAMIAN

zdjęcie: Renault Megane Kombi "Mimo przebiegu 90000KM samochod jezdzil jak nowy, bardzo dobrze serwisowany. Zarowno silnik jak i zawieszenie. Serdecznie polecam kazdemu. I Sam skozystam ponownie. "

Jaroslaw M.

zdjęcie: Fiat 500 "Doskonała firma. Znalazłem ja w ostatniej chwili przylatując do Krakowa. Doskonała cena i blyskawiczna obsługa. Bardzo,bardzo polecam. "

Marek Zak

zdjęcie: Toyota Corolla Automat "Zawsze absolutnie WZOROWO ! ! ! Bezblednie dobrany personel. To niewatpliwie filary Panstwa firmy. Polecam wszystkim. "

Jacek

zdjęcie: Toyota Yaris Automat "Bardzo przyjemna obsługa. Otrzymaliśmy autko wyższej kategorii w automacie. Super się jeździło. Polecamy "

Dawid K.

Zobacz wszystkie opinie
Biuro Katowice - Lotnisko
42-625 Pyrzowice, Transportowa 2
Meeting point Katowice
40-061 Katowice, pl. Oddziałów Młodzieży Powstańczej
Telefon: +48 660 505 474
Mail: katowice@odkryj-auto.pl
Dlaczego Odkryj-Auto?
Szybka rezerwacja on-line
Zarządzanie rezerwacjią on-line
Bezpłatne anulowanie rezerwacji
Obsługa klienta 24h

“Jak zawsze o kilku lat korzystam z usług i nigdy się nie zawiedli, a nawet czasem zaskoczyli. W 100% polecam.”

Marcin

27-11-2021 - (Rzeszów - Lotnisko)