Wypożyczalnia Samochodów Katowice

Moje konto

+48 660 505 474 Infolinia czynna 08:00 - 22:00

Zarezerwuj samochód on-line

Wypożyczalnia Samochodów Katowice - Lotnisko

Biuro wypożyczalni samochodów Odkryj-Auto Pyrzowice mieści się w bliskim otoczeniu lotniska przy stacji benzynowej BP czyli około 800 metrów od terminala lotniczego Katowice - Pyrzowice.
Klienci wynajmujący samochód w wypożyczalni Odkryj-Auto mają zapewniony bezpłatny transport z i na lotnisko przez 24h/7 dni w tygodniu dzięki czemu w Odkryj-Auto wynajmiesz jak i zwrócisz pojazd o każdej porze dnia i nocy co jest kluczowe dla wielu klientów mających nocne przyloty jak i poranne wyloty.
Dzięki dogodnej lokalizacji jadąc na zwrot klienci nie muszą martwić się o poszukiwanie stacji benzynowej przed zwrotem pojazdu - biuro znajduje się na terenie stacji benzynowej w związku z czym w łatwy i szybki sposób oddasz pojazd.
Szeroka oferta Odkryj-Auto zapewnia klientom wybór samochodów z niemalże wszystkich klas pojazdów - od najmniejszych stworzonych idealnie pod śląską aglomerację samochodów segmentu "A" jak np. Fiat 5oo czy Toyota Aygo przez większe, 5 osobowe czy na końcu wymienić 9 osobowe busy, a nawet możliwy jest w tej lokalizacji wynajem kamperów.

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy na co dzień wynajmuje pojazdy dlatego też by ułatwić tą sprawę naszym klientom i by mogli oni nas lepiej poznać przygotowaliśmy szereg najczęściej zadawanych pytań z naszymi odpowiedziami - oczywiście, jeśli nie znalazłaś lub nie znalazłeś wśród poniższych pytań tego, które i Ciebie nurtuje zadzwoń lub wyślij zapytanie z zakładki "kontakt".

Ile kosztuje wynajem samochodu w Katowicach?
Wypożyczalnia samochodów Odkryj-Auto nie różnicuje cen w zależności od oddziałów - dokładnie taką samą, niską cenę zapłacisz odbierając auto w Katowicach, Warszawie, Gdańsku czy Rzeszowie - cena uzależniona jest od klasy rezerwowanego pojazdu i długości wynajmu.
W przypadku rezerwacji najtańszego samochodu cena powinna wynieść około 500-600 zł - stali klienci oczywiście też mają taniej :)

Czy jest możliwy wynajem samochodu bez karty kredytowej w Katowicach?
Tak. Przy samochodach klas A, B, C i od nich pochodnych w zupełności wystarczy karta debetowa. Karty kredytowej wymagamy jedynie przy odbiorze pojazdów klasy premium, Minivan, VAN i kamperów.

Czy mogę wynająć samochód mając 21 lat, ale prawo jazdy posiadając już od 3 lat? Jeśli tak to jaka dopłata się z tym wiąże?
Tak. Minimalny wiek Najemcy musi wynosić 20 lat, a Najemca musi posiadać rok czasu prawo jazdy. Nie pobieramy też żadnych dodatkowych opłat z tytułu wieku, samochód wynajmiesz od nas niezależnie od tego czy masz 20 czy 100 lat.

Wynajem samochodów bez limitu kilometrów - czy jest to w ogóle możliwe?
Oczywiście, że tak - w odróżnieniu od konkurencji my nie ograniczamy naszych klientów limitami kilometrów.

Mój samolot z Reykjaviku ląduje dopiero około 2:00 w nocy - czy wchodzi w grę wynajem w godzinach nocnych na lotnisku Pyrzowice?
Tak, godzina nie stanowi dla nas żadnego problemu - pracujemy przez całą dobę jak tylko są rezerwację.

Posiadam prawo jazdy tylko na samochody z automatyczną skrzynią biegów - czy jest możliwy wynajem samochodu z automatyczną skrzynią biegów w Katowicach?
Oczywiście, że tak - dokonując rezerwacji należy wybrać samochód z automatyczną skrzynią biegów, tej klasy pojazdów nie zamieniamy na te wyposażone w skrzynie manualną. By zwiększyć klarowność systemu rezerwacyjnego dodaliśmy dla ułatwienia filtr, który pozwoli podczas rezerwacji wyświetlić tylko samochody z automatyczną skrzynią biegów.

Zdarza się sytuacja, że samoloty mają opóźnienia - co w takiej sytuacji?
W systemie rezerwacji jest możliwość wpisania numeru lotu - wpisując go znacznie ułatwisz nam pracę i śledzenie bieżących opóźnień.
Jeśli oczywiście już na lotnisku przed wylotem wiesz, że Twój samolot jest opóźniony daj nam tylko o tym znać - odnotujemy tą sytuację i będziemy śledzić dalsze opóźnienia.
Nie pobieramy oczywiście żadnych dodatkowych opłat z tytułu opóźnionego lotu jak ma to w zwyczaju konkurencja.

Awaria samochodu z wypożyczalni samochodów - co w takiej sytuacji?
By uniknąć wszelkiego rodzaju awarii samochody są na bieżąco serwisowane, a flota posiada auta nie starsze aniżeli 2 lata jakkolwiek przezorny zawsze ubezpieczony więc wszystkie nasze samochody posiadają pełen pakiet ubezpieczeń OC, AC, NW, Assistance - gdyby coś tylko się działo należy o tym fakcie poinformować infolinie, a my już zajmiemy się resztą.

Jak wspominaliśmy wcześniej - w razie pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji, a teraz przejdźmy do krótkiego opisu Stolicy Górnego Śląska i regionu.

Katowice turystycznym okiem
Katowice to stolica województwa śląskiego, które słynie przede wszystkim z przemysłu górniczego oraz przemysłu hutniczego. Do dnia dzisiejszego kopalnie stanowią jedno z podstawowych miejsc zatrudnienia dla mężczyzn, którzy mieszkają w Katowicach i okolicach. Jednak nie oznacza to, że nie znajdziemy w tym mieście niczego poza węglem. Bo Katowice mają do zaoferowania odwiedzającym je turystom naprawdę wiele. Dlatego każdy, kto jeszcze nie był nigdy w tym mieście, powinien zaplanować sobie wycieczkę, w trakcie której pozna uroki stolicy województwa śląskiego, która jest jedenastym miastem w Polsce pod względem zamieszkującej jej ludności.
Śląsk mocno kojarzony jest z przemysłem, a dokładnie z kopalniami. Obecnie w Katowicach otwarte są trzy kopalnie węgla kamiennego, które tworzą spółkę pod nazwą Katowicki Holding Węglowy. W skład tych kopalni wchodzą: KWK Wieczorek, KWK Wujek oraz KWK Murcki-Staszic. Patrząc wstecz kopalni było o wiele więcej, bo aż szesnaście. Ale z różnych względów większość z nich została zamknięta i na ten moment, jak już wspomniano, pozostały tylko trzy.
Opisując Katowice, nie można nie wspomnieć o szkołach wyższych, które działają bardzo prężnie i każdego roku kształcą tysiące Absolwentów. Zgodnie z ostatnimi danymi, w Katowicach funkcjonuje aż dwadzieścia uczelni, co czyni to miasto jednym z największych ośrodków naukowych, jakie działają na terenie Polski. Przy czym publicznych szkół wyższych jest osiem. Szeroka oferta kierunków humanistycznych oraz ścisłych przyciąga do tego miasta osoby z całej Polski. Bardzo często po zakończeniu edukacji, decydują się one pozostać na śląsku. Po znalezieniu intratnej pracy, zakładają rodziny i osiadają tutaj na stałe.

Gwara śląska
Jak Śląsk, to też i gwara śląska. Jedni ją uwielbiają, a drudzy wręcz przeciwnie. Na pewno wybierając się na południe kraju, w obszar województwa śląskiego trzeba liczyć się z tym, że będziemy mieli styczność z mową, której być może kompletnie nie będziemy rozumieli. Bo niektóre słowa z gwary w ogóle nie przypominają normalnie brzmiących w języku polskim odpowiedników. Stąd też jeśli mielibyśmy okazję przysłuchać się rozmowie Ślązaków, to najprawdopodobniej nic byśmy z tego dialogu nie zrozumieli. Na szczęście nie oznacza to, że aby pojechać do Katowic, najpierw trzeba się nauczyć gwary. Bowiem w urzędach i innych instytucjach państwowych nie spotkamy się z dialektem. Podobnie będzie w większości sklepów. Osoby w kwiecie wieku, wykształcone, jak i te uczące się, nawet jeśli posługują się gwarą w domu, to raczej nie robią tego w miejscach publicznych. Na ulicy najczęściej gwarę możemy usłyszeć z ust osób nieco starszych.

Przewodnik po ciekawych miejscach Katowic
Osobom, które były w Katowicach przejazdem i nie interesowały się wcześniej tym, co ma do zaoferowania to miasto, może się wydać, że szukając atrakcji turystycznych, niekoniecznie powinno się udawać do stolicy Śląska. Ale jest to mylne i nieprawdziwe, bo w Katowicach istnieje wiele ciekawych miejsc, które robią wrażenie. Trzeba tylko wiedzieć gdzie się udać. I dlatego przygotowaliśmy mini przewodnik po tych miejscach, których nie można ominąć będąc w Katowicach. Z racji tego, że znajdują się one w różnych częściach miasta, to nie da się dotrzeć wszędzie na pieszo. Niezbędne jest skorzystanie z komunikacji miejskiej lub samochodu. Ta ostatnia opcja jest rzecz jasna najwygodniejsza i umożliwiająca najbardziej sprawne przemieszczanie. I co ważne, dostępna jest niemal dla wszystkich. Bowiem nawet jak nie ma się własnego samochodu, to można go wypożyczyć. Warunkiem jest tylko posiadanie prawa jazdy. W kilka chwil można dopełnić niezbędnych formalności, aby otrzymać kluczyki do wybranego przez siebie samochodu i ruszać w wycieczkę po Katowicach i nie tylko. Bo z Odkryj-Auto można udać się w dowolne miejsce, dzięki temu, że wypożyczalnia nie stosuje żadnych ograniczeń kilometrowych. A ponieważ naszych wypożyczalni funkcjonuje w Polsce całkiem sporo, to auto można wypożyczyć w Katowicach, a oddać w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, albo innym mieście, na terenie którego mieści się nasza wypożyczalnia.

Będąc na terenach, które słyną z wydobywania węgla kamiennego, grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości zwiedzenia jednej z kopalni. Jednakże ze względu na to, że kopalnia otwarta dla zwiedzających, mieści się poza Katowicami, to posiadanie samochodu staje się sprawą bardzo istotną, ponieważ dzięki niemu, dotrzemy na miejsce bez jakichkolwiek niedogodności. Kopalnia Guido, bo o niej mowa, znajduje się w Zabrzu, co oznacza, że na dojazd samochodem z centrum Katowic musimy przeznaczyć około dwudziestu minut. Dużą atrakcją nieczynnej kopalni, która dostosowana została do potrzeb zwiedzających jest trasa podziemna. Wraz z przewodnikiem-górnikiem, zwiedzający zjeżdżają aż kilkaset metrów pod ziemię. Podczas kilkugodzinnego zwiedzania, górnik opowiada bardzo ciekawą historię górnictwa i tego jak wyglądała praca górników na przestrzeni lat, jak się zmieniała. Wszystko wzbogacone jest o nowoczesną technologię, czyli materiały multimedialne, które rozmieszczone są na trasie oraz efekty dźwiękowe. Górnicy często dodają od siebie anegdotki, które zapadają w pamięć i niejednokrotnie wywołują salwy śmiechu. A jeśli w trakcie zwiedzania poczujemy pragnienie, to trzysta dwadzieścia metrów pod ziemią będziemy mogli je ugasić, pijąc lokalne piwo w znajdującym się tam pubie.

Byłeś kiedyś górnikiem i chciałbyś przypomnieć sobie ten dreszczy emocji, jaki wywoływała praca pod ziemią? A może po prostu chciałbyś przekonać się tego, jak ciężka jest praca górnika? Niezależnie od przyczyny, jeżeli marzy Wam się założenie stroju górnika i spróbowaniu swoich sił w wydobywaniu węgla, to kopalnia Guido da Wam to marzenie spełnić. Wystarczy wykupić bilet "Poziom 355 Szychta", dzięki któremu każdy będzie mógł poczuć się, jak prawdziwy górnik. Emocje i niesamowita zabawa gwarantowane!

Wracając do Katowic, bardzo urokliwych miejscem, jakim może pochwalić się to miasto jest Dolina Trzech Stawów. W okresie letnim, kiedy pogoda dopisuje, jest to wręcz idealna lokalizacja do tego, żeby zrelaksować się w pięknych okolicznościach przyrody. Można usiąść na jednej z ławeczek, a można położyć się na plaży i poczuć namiastkę urlopu spędzanego nad morzem. Dla osób, które preferują aktywny wypoczynek, w Dolinie Trzech Stawów przygotowane są trasy rowerowe i biegowe. Ponadto jest też boisko do siatkówki, które stwarza świetne warunki do odrobiny ruchu w gronie znajomych bądź rodziny. Chcąc spędzić w tym miejscu więcej czasu, można skorzystać z pola namiotowego... Latem na pewno nie będziemy się w tym miejscu nudzić, ponieważ regularnie odbywają się tu różnego rodzaju imprezy muzyczne, takie jak chociażby Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Na uwagę zasługuje też Park Śląski. Niewiele osób spoza województwa śląskiego o nim wie, a z całą pewnością zasługuje on na rozgłos, bo oprócz tego, że znajduje się w nim wiele atrakcji, to na dodatek jest bardzo imponujących rozmiarów. Otóż Park Śląski jest drugim największym parkiem miejskim, jaki znajduje w Europie. Wyprzedza go jedynie park z Dublina. A zatem co oferuje nam ten okazały park? Na sześciuset dwudziestu hektarach znajduje się m.in.ZOO, Śląskie Wesołe Miasteczko, Planetarium, Park Etnograficzny oraz Stadion Miejski. To miejsce jest tak zachwycające, że można spędzić w nim nawet kilkanaście godzin i w ogóle się nie nudzić. A co istotne, rozrywki dostarczą sobie zarówno dorośli, jak i dzieci. Dlatego jeżeli wspólnie z całą rodziną wybierasz się do Katowic, to już teraz zarezerwuj sobie cały dzień na pobyt w Parku Śląskim.

Katowickie lotnisko
Oprócz licznych atrakcji turystycznych, Katowice mają też port lotniczy, którzy odgrywa bardzo dużą rolę, jeżeli chodzi o transport lotniczy. Doskonale obrazują to statystyki roczne. W roku 1996, od kiedy były one prowadzone, port lotniczy obsłużył niespełna siedemdziesiąt tysięcy pasażerów. A jak sytuacja wygląda obecnie? Otóż w ubiegłym roku, całkowity ruch pasażerski wyniósł niemal pięć milionów. Ta liczba robi wrażenie i świadczy o tym, jak popularne stało się podróżowanie samolotem. Wszystko odbywa się na najwyższym poziomie i z uwzględnieniem aktualnych standardów. Przed pierwszym lotem, warto zapoznać się z tym, jak wygląda odprawa, czego nie wolno wnosić na pokład, jak również jakie mamy prawa. A te nakładają na niektóre osoby przywileje. Przykładem są kobiety ciężarne oraz pasażerowie podróżujący z małymi dziećmi, do dwóch lat, którzy mają pierwszeństwo podczas odprawy i nie muszą stać w kolejce... Z ciekawostek, port lotniczy w Katowicach ma jeden z najdłuższych pasów startowych w Polsce, który liczy aż 3200 metrów długości. Od 2009 roku Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach funkcjonuje również pod nazwą Katowice Airport. Lotnisko o którym mowa, zostało otwarte w 1966 roku i powstało na miejscu lotniska zapasowego, którego założycielem była w trakcie trwania II wojny światowej III Rzesza. Lotnisko wyróżnia się tym, że jest najwyżej położonym portem lotniczym w naszym kraju, gdzie zazwyczaj panują dobre warunki atmosferyczne, ponieważ w porównaniu do innych lotnisk, najmniej jest tutaj takich dni, w których lądowanie jest niemożliwe.

Parking - różne warianty do wyboru
Większość z nas jest obecnie zmotoryzowana, co oznacza, że na terenie należącym do lotniska, obowiązkowo musi się znajdować parking. W Porcie Lotniczym w Katowicach-Pyrzycach do wyboru są dwa rodzaje parkingów. Jeden to jest ten niestrzeżony, a drugi strzeżony. W zależności od tego, co odpowiada naszym potrzebom, możemy się zdecydować na jedną z opcji. Jeszcze innym wariantem jest parking Premium, który charakteryzuje się tym, że jest całodobowo monitorowany. Dodatkowo znajduje się na nim dwadzieścia osiem miejsc, które są zadaszone. Cennik parkingu dostępny jest na oficjalnej stronie portu lotniczego.
Na koniec dodajmy, że przy lotnisku nie tylko znajduje się parking, ale również wypożyczalnia samochodów.
Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą, aby poruszać się po ulicach Katowic w dogodnym dla siebie czasie, to koniecznie zajrzyj do Odkryj-Auto!

Opinia Klientów

Biuro Katowice - Lotnisko liczba ocen 7945 ocena 4.91 / 5

zdjęcie: Toyota Yaris "Jak zwykle sie nie zawiodlam. Wszystko na czas i bez jakichkolwiek problmów. Odkryj auto to duzy wybor samochodow w atrakcyjnych cenach! Serdecznie polecam "

Dagmara

zdjęcie: Toyota Aygo "Kolejny raz wypożyczalnia Odkryj Auto spełniła moje wszelkie oczekiwania. Świetna obsługa klienta, normalne podejście i super samochody. Autko nóweczka, czyste i pachnące. Zero problemów i 100% satysfakcji. Pozdrawiam i do zobaczenia następnym razem "

Jarosław Turek

zdjęcie: Jeep Avenger "Korzystam od pięciu lat. Zawsze bezproblemowo. Samochody z małym przebiegiem, zadbane i na każdą kieszeń. "

Polecam każdemu

zdjęcie: Nissan Qashqai "Odkryj auto uratowało mi wakacje i kolejny raz jestem bardzo zadowolona z auta i obsługi, serdecznie polecam. "

Stlwia Latocha

zdjęcie: Toyota Yaris Automat "Wydanie auta przebiegło poprawnie, pan który nas obsługiwał wyraźnie się spieszył ale mimo tego poświęcił nam czas, inna pracowniczka przyjechała na parking nawet nie powiedziała nam dzień dobry:( Niestety nie było też kawy i krówek :( Na szczęście miałem przyjemność oddawać auto w Bydgoszczy. Jestem pod wrażeniem takiego zachowania pracowników, czułem się jak książę Edward IX. Do teraz nie mogę wyjść z podziwu ogromu wiedzy i kultury osoby która przyjmowała auto. Kawa oczywiście wypita i krówki były twarde nie ciągnące BYŁO WSPANIALE!!!!! Auto napewno jeszcze wynajmę ale tylko z oddziału Bydgoszcz Airport i nigdy nie zapomnę tak ernatalskiej postawy POZDRAWIAM "

Grzesiek RK Woźniak

Zobacz wszystkie opinie
Biuro Katowice - Lotnisko
42-625 Pyrzowice, Transportowa 2
Meeting point Katowice
40-061 Katowice, pl. Oddziałów Młodzieży Powstańczej
Telefon: +48 660 505 474
Mail: katowice@odkryj-auto.pl
Dlaczego Odkryj-Auto?
Szybka rezerwacja on-line
Zarządzanie rezerwacjią on-line
Bezpłatne anulowanie rezerwacji
Obsługa klienta 24h

“Ostatnio miałem okazję skorzystać z usług wypożyczalni samochodów i muszę przyznać, że jestem zachwycony! Samochód był w doskonałym stanie, czysty i gotowy do jazdy. Proces wynajmu był szybki i bezproblemowy, a obsługa wyjątkowo miła i pomocna. Całe doświadczenie było wręcz idealne. Zdecydowanie polecam tę wypożyczalnię każdemu, kto potrzebuje sprawdzonego i komfortowego auta.”

Lukasz M

24-06-2024 - (Bydgoszcz - Lotnisko)