Wypożyczalnia Samochodów

Moje konto

+48 660 505 474 Infolinia czynna 08:00 - 22:00

Zarezerwuj samochód on-line

Faq

Jakie dokumenty muszę okazać w chwili wynajmu?
Do wynajęcia samochodu potrzebne jest prawo jazdy ważne na terenie Polski, aktualny dokument tożsamości, kartę debetową/kredytową.

Czy mogę posiadać zagraniczne prawo jazdy?
Nie ma problemu by wydać samochód osobie z zagranicznym prawem jazdy jeśli kraj którego prawem jazdy będziesz się legitymować znajduje się na liście poniżej :
Albania, Austria, Bahamy, Bahrajn, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Czechy, Dania, Demokratyczna Republika Konga, Estonia, Filipiny, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Gujana, Hiszpania, Holandia, Iran, Irlandia, Islandia, Izrael, Kazachstan, Korea Południowa, Kuba, Kuwejt, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Maroka, Monako, Mongolia, Niemcy, Niger, Norwegia, Pakistan, Polska, Portugalia, Republika Mołdawii, Republika Środkowej Afryki, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, San Marino, Senegal, Seszele, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina, Urugwaj, Uzbekistan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wybrzeże Kości Słoniowej, Zimbabwe.

Wyjątek stanowią osoby posługujące się prawem jazdy wydanym m.in. w USA, Kanadzie, Japonii, Australii i Turcji muszą posiadać również prawo jazdy międzynarodowe.

Jakie są godziny pracy wypożyczalni i czy w weekendy stawki są wyższe?
Nie mamy określonych ram czasowych pracy, to klienci wyznaczają nam te godziny - jeśli Twój samolot ląduje około północy to nie jest dla nas żaden problem.
Ceny samochodów wydawanych i zwracanych w godzinach 21:00-07:00 są powiększone jednorazowo jedynie o 30 zł.
Pracujemy również w weekendy bez doliczania specjalnych opłat.

Czy jest limit wiekowy osoby wynajmującej samochód?
Tak, minimalny wiek to 20 lat i posiadanie prawa jazdy co najmniej od roku czasu.

Ile wynosi minimalny okres najmu?
W zależności od wybranych lokalizacji odbioru i zwrotu pojazdu minima okresu wynajmów są różne jednak najczęściej jest to okres jednej doby.
W przypadku odbioru pojazdu w innym miejscu aniżeli zwrotu wypożyczalnia może wymagać okresu minimum 4 dni wynajmu.

Czy pobierane są dodatkowe koszty?
Nie pobieramy dodatkowych opłat. Całkowitą wycenę otrzymują Państwo w trakcie rezerwacji samochodu.

Czy samochód może prowadzić inna osoba niż wskazana została w umowie najmu?
Nie, samochód może prowadzić osoba która została uprawiona w umowie najmu samochodu.
Istnieje możliwość dopisania do umowy dodatkowych kierowców co wiąże się z opłatą 15zł/doba (maksymalnie 90 zł).

Czym różni się kaucja od pakietu ochronnego i co mi ono daje?
Najemca ma możliwość pozostawienia depozytu w wysokości uzależnionej od klasy samochodu (750, 1000, 1500 i więcej w zależności od klasy pojazdu) lub dokupienia pakietu ochronnego w dwóch wariantach - pakiet "plus" oraz pakiet "full" które znoszą udział własny w szkodzie.
Kaucja jest zabezpieczeniem dla firmy na wypadek gdyby samochód przy zwrocie posiadał nowe uszkodzenia powstałe w okresie wynajmu samochodu. Kaucje zawsze blokowana jest na karcie debetowej lub kredytowej (w zależności od klasy rezerwowanego pojazdu) w ramach preautoryzacji i jej odblokowywanie dzieję się automatycznie w okresie od 7 do 14 dni. Maksymalny udział własny w szkodzie wynosi dwu krotność kaucji.
Klient ma również możliwość wykupienia pakietów bezpieczeństwa znoszących udział własny w szkodzie. Koszt tej opcji to w zależności od klasy samochodu to cena od 20 za dobę. W przypadku wybrania pakietów bezpieczeństwa najemca nie odpowiada na uszkodzenia powstałe przez okres najmu. Opcja pakietów bezpieczeństwa nie obejmuje kradzieży elementów wyposażenia, a także nie zwalnia od opłat dodatkowych zawartych w IX warunków najmu. Przy wybraniu któregokolwiek z pakietów bezpieczeństwa kaucja wynosi jedynie symboliczną złotówkę.

Jak mam rozumieć zwrot "lub podobny" dopisany po klasie samochodu?
Rezerwując samochód klient wybiera preferowaną przez siebie klasę samochodu, jednak zdarza się sytuacja, gdy w wybranym przez klienta terminie nie możemy wydać samochodu dlatego też wydajemy samochód inny z tej samej klasy lub czasami nawet wyższej klasy bez pobierania dopłaty.

Czy samochodem wypożyczonym w firmie Odkryj-Auto można wyjeżdżać poza granice kraju?
Tak, mamy w swojej ofercie możliwość wyjazdu za granice do większości krajów Członkowskich Unii Europejskiej i strefy Schengen. Wyjazd taki wiąże się z dodatkową opłatą w zależności od strefy wyjazdu.

Czy samochody posiadają limit kilometrów?
Nie, samochodami z firmy Odkryj-Auto możesz zrobić tyle kilometrów ile potrzebujesz. W wypadku wynajmów długoterminowych limit ustalany jest indywidualnie (powyżej 1 miesiąca).

Czy mogę przedłużyć umowę?
Możliwe jest przedłużenie wynajmu wyłącznie po wcześniejszym kontakcie z biurem jak i dostępnością samochodu. Wiąże się to również z koniecznością rozliczenie za kolejny dzień najmu.

Jaka forma płatności jest akceptowana?
Firma akceptuję płatność przelewem, kartą debetową/kredytową (MasterCard, Visa)
Dane karty kredytowej muszą być zgodne z danymi w okazanym dokumencie tożsamości.

Czy mogę zapłacić kartą zagraniczną?
Można płacić kartami wydanymi przez banki z całego świata obsługujące system płatniczy VISA lub MasterCard.

Czy samochód musi być zwrócony z pełnym bakiem paliwa?
Samochód wynajmowany jest z pełnym bakiem paliwa i należy go również zwrócić w takim
stanie. W innym wypadku jeżeli samochód będzie wymagał do tankowania klient zostanie
obciążony dodatkowymi kosztami.

Czy mogę dokupić dodatkowe wyposażenie?
Oferujemy GPS, foteliki i podstawki dla dzieci, pakiety bezpieczeństwa, wyjazd poza granice kraju, łańcuchy na koła.

Czy samochody firmy Odkryj-Auto są ubezpieczone?
Tak, nasze samochody posiadają pełne ubezpieczenie OC/NNW/AC/ASS.

Co muszę zrobić podczas awarii samochodu?
W przypadku zdarzeń związanych z kolizją drogową bądź też awarią samochodu proszę o bezpośredni kontakt z numerem naszego biura : +48 660 505 474.

Czy mogę odebrać samochód na lotnisku?
Nasze biura mieszczą się w zależności od miejscowości na terminalu lub w bliskim jego otoczeniu. Po wylądowaniu i odebraniu bagażu bardzo prosimy o kontakt pod numer telefonu podany w potwierdzeniu rezerwacji wtedy pracownik podjeżdża po klienta pod wejście na terminal.

Czy dysponują Państwo samochodami z silnikiem diesla?
Nasza flota stale się powiększa. Klient w naszej ofercie znajdzie samochody napędzany silnikami benzynowymi jak również silnikami diesla. Staramy się na bieżąco aktualizować naszą flote dokupując nowe samochody dzięki czemu klient ma dostęp do nowych samochodów z nie dłuższym stażem jak 3 lata.

Czy wasza firma oferuje karty rabatowe?
Dla naszych stałych klientów wprowadziliśmy Srebrną Kartę Stałego Klienta, która upoważnia do
10% zniżki na wynajem samochodu. Rabaty łączą się do maksymalnego progu 30%.
Dlaczego Odkryj-Auto?
Szybka rezerwacja on-line
Zarządzanie rezerwacjią on-line
Bezpłatne anulowanie rezerwacji
Obsługa klienta 24h

“Ostatnio miałem okazję skorzystać z usług wypożyczalni samochodów i muszę przyznać, że jestem zachwycony! Samochód był w doskonałym stanie, czysty i gotowy do jazdy. Proces wynajmu był szybki i bezproblemowy, a obsługa wyjątkowo miła i pomocna. Całe doświadczenie było wręcz idealne. Zdecydowanie polecam tę wypożyczalnię każdemu, kto potrzebuje sprawdzonego i komfortowego auta.”

Lukasz M

24-06-2024 - (Bydgoszcz - Lotnisko)