Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk

Moje konto

+48 660 505 474 Infolinia czynna 08:00 - 22:00

Zarezerwuj samochód on-line

Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk - Lotnisko

Biuro wypożyczalni samochodów mieści się w bliskiej odległości od terminala lotniczego Gdańsk - Rębiechowo przy stacji benzynowej BP zlokalizowanej na drodze dojazdowej do portu lotniczego. Dzięki lokalizacji w pobliżu stacji paliw Najemca nie musi martwić się o mycie czy tankowanie pojazdu przed jego zwrotem.
Klienci korzystający z usług naszej wypożyczalni nie muszą martwić się o transport z i na lotnisko mimo odległości około 400 metrów od terminala.
Do dyspozycji klientów udostępniamy samochody z klas A dającym największą frajdę z jazdy po zakorkowanych drogach Trójmiasta, a także większe pojazdy zapewniające komfortową podróż poza miastem, a także 9 osobowe auta umożliwiające wyjazd całej grupie przyjaciół.

Odkrywamy uroki Gdańska
Gdańsk jest jednym z tych miast, które większości osób kojarzy się z cudownym i beztroskim czasem letniego wypoczynku. Do stolicy Pomorza Wschodniego każdego roku przybywa mnóstwo turystów z Polski, jak również z zagranicy. Dużą grupę obcokrajowców stanowią między innymi nasi sąsiedzi Niemcy. Jedni przyjeżdżają do tego tysiącletniego, historycznego ośrodka ze względu na Morze Bałtyckie i piękne plaże, umożliwiające odbywanie kąpieli słonecznych, a dla innych o wiele większą atrakcją jest zwiedzanie tego, co Gdańsk ma do zaoferowania. A ma naprawdę dużo, o czym wie każdy, który choć raz był w tym mieście i mógł zobaczyć je na własne oczy. Bo tak naprawdę wielu rzeczy nie da się opisać i opowiedzieć, je trzeba po prostu przeżyć... Zatem jeśli nie masz jeszcze planów na urlop, albo zastanawiasz się właśnie nad zorganizowaniem rodzinnej wycieczki i zastanawiasz się nad tej kierunkiem, to Gdańsk będzie strzałem w dziesiątkę. I to bez względu na to, czy mamy lipiec i żar leje się z nieba, czy też rok zmierza ku końcowi, a ulice pokryte są białym puchem. Gwarantujemy, że w tym mieście nigdy nie można się nudzić. A na dowód tego, zamieścimy w tym tekście przykładowe atrakcje turystyczne, które są godne uwagi i które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Gdańsku
Miasto, o którym mowa wraz z Gdynią i Sopotem tworzy słynne Trójmiasto. Zdecydowana większość turystów, która się tutaj udaje, postanawia odwiedzić wszystkie trzy miejsca, a ponieważ znajdują się one w bardzo bliskiej odległości od siebie, to nie stanowi to żadnego problemu. Mając samochód, własny lub z wypożyczalni, można w kilkanaście minut przemieścić się z Gdańska na dobrze wszystkim znany Monciak w Sopocie, od którego dzielą nas dosłownie trzy kroki od pięknego molo... Sam Gdańsk ma ponad tysiącletnią tradycję. W XVI wieku uznawany był za najbogatsze miasto w całej Rzeczypospolitej. Wiele można byłoby mówić o tym mieście, ponieważ bardzo wyraźnie zapisało się na kartach historii. Przykładem może być chociażby to, że to właśnie Gdańsk uchodzi za symboliczne miasto, w którym doszło do wybuchu II wojny światowej. Dokładnie miało to miejsce 1 września 1939 roku o godzinie 4:45 na Westerplatte, na którym do dziś, co roku składane są kwiaty pod pomnikiem w hołdzie poległym. Oznacza to, że pobyt w Gdańsku może być ważną lekcją historii, która wielu skłoni do refleksji...
Wybuch II wojny światowej, to nie jedyne ważne wydarzenie, z którym związany jest Gdańsk. Innym jest początek upadku komunizmu, który dokonał się w Europie Środkowej. Z tym nierozerwalnie związany jest Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy "Solidarność", któremu przewodził Lech Wałęsa - legenda tego miasta. O protestach robotników, jakie odbywały się pod Stocznią Gdańską mówi się teraz na lekcjach historii, co najlepiej obrazuje rolę Gdańska w dziejach naszego kraju. W celu upowszechniania dziedzictwa "Solidarności" w roku 2007 powstało Europejskie Centrum Solidarności, które znajduje się przy Placu Solidarności, nieopodal pomnika Poległych Stoczniowców oraz Bramy nr 2. Do tego szczególnego miejsca będziemy jeszcze wracać, przy okazji omawiania tego, co warte jest zobaczenia.
Morze, nasze morze
Jak Gdańsk, to obowiązkowo plaża i morze. Nie trzeba jechać w tropiki, aby móc cieszyć się piękną plażą i dostępem do morza. Niejedna osoba jest zdania, że nawet najdroższe zagraniczne wakacje nie są tak fajne i klimatyczne, jak wizyta nad naszym polskim Morzem Bałtyckim. Chcąc skorzystać z kąpieli, zawsze powinniśmy przede wszystkim myśleć o bezpieczeństwie swoim oraz innych osób, które z nami przebywają. Dlatego też należy wybierać takie kąpieliska, na których znajdują się ratownicy, którzy w razie nieoczekiwanej sytuacji będą mogli ruszyć z pomocą. W Gdańsku do wyboru jest aż siedem kąpielisk strzeżonych, tj. Jelitkowo, Jelitkowo Klipper, Sobieszewo, Molo Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Orle oraz Stogi.
Dużą popularnością cieszy się plaża Molo Brzeźno, a to między innymi ze względu na to, że jest ona położona w bardzo niewielkiej odległości od centrum miasta i różnych atrakcji, jakie się tam znajdują. Ponadto na tę plażę przyciąga ludzi bez wątpienia molo, które liczy 136 metrów i jest na tyle duże, że można po nim nie tylko spacerować, ale również się opalać, a przy okazji korzystać z darmowego dostępu do Internetu. Nudzić nie będą się tutaj na pewno też dzieci, ponieważ każdego lata przygotowywane są atrakcje w postaci kul wodnych, brodzików, a dla nieco starszych dzieci oraz dorosłych boiska do gry w siatkówkę... Wybierając tę plażę trzeba liczyć się z tym, że będzie na niej dość tłoczno. Dlatego jeżeli zależy nam na ciszy i spokoju, to powinniśmy wybierać mniej oblegane miejsca, których też w Gdańsku nie brakuje. Na pewno mniej tłoczno będzie na plaży Orle. A jeżeli nie planujemy wchodzić do morza, bo jedyne czego nam trzeba, to wylegiwanie się na plaży i wygrzewanie w promieniach słonecznych z książką w ręku, wtedy możemy udać się w bardziej odludne miejsce, na którym co prawda kąpielisko nie jest strzeżone, ale przy braku wchodzenia do morza, nie jest to konieczne.
To trzeba zobaczyć
Jako że Gdańsk uchodzi za Światową Stolicę Bursztynu, to też będąc w tym mieście, nie można nie zajrzeć do Muzeum Bursztynu. Poznamy w nim jego ciekawą historię oraz dowiemy się o tajnikach jego obrabiania i zastosowania. Bo bursztyn nie tylko wykorzystywany jest do zdobienia biżuterii. W takim razie do czego jeszcze? Tego dowiemy się przybywając do muzeum. Polecamy, bo naprawdę warto jest się tam udać! Co jeszcze jest wizytówką Gdańska? Zdecydowana większość zgodzi się co do tego, że jest to Fontann Neptuna. Ten ogrodzony posąg waży aż sześćset pięćdziesiąt kilogramów i jest miejscem, w którym turyści bardzo często robią somie pamiątkowe fotografie. Gdańsk i jego budowle obfitują w całe mnóstwo miejsc, które są na tyle zachwycające, że chce się je uwiecznić na zdjęciu. Dlatego jeżeli wybieramy się do Gdańska, to pamiętajmy o tym, żeby zabrać ze sobą kartę pamięci o dużej pojemności, która pozwoli przywieźć wiele cudownych fotografii, które będą źródłem niesamowitych wspomnień.
Wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć z bliska statki, bramy wodne, słynnego Żurawia, albo wybrać się w rejs, zachęcamy do odwiedzenia Długiego Pobrzeża. Deptak rozpostarty jest przy samej wodzie, a dokładnie przy zachodnim brzegu Mołtawy. Jeżeli spacery i zwiedzanie nas zmęczyły i chcielibyśmy zjeść smaczny posiłek oraz chwilę odpocząć, to możemy wejść do jednego z lokali, jakich w tym miejscu nie brakuje. Znajdziemy tutaj wiele restauracji, serwujących tradycyjne, polskie dania, jak i takie, które stawiają na kuchnię bardziej wykwintną, bazującą na smakach, które królują na zagranicznych stołach. Taka różnorodność sprawia, że z pewnością każdy znajdzie to, co najbardziej odpowiada jego kubkom smakowym. Oprócz restauracji, na deptaku są też liczne kawiarnie oraz puby.
Kiedy będziemy już najedzeni i wróci nam energia do zwiedzania, wtedy możemy udać się do słynnej Bazyliki Mariackiej. Stanowi ona jeden z najpiękniejszych przykładów sztuki gotyckiej. Dodajmy, że Bazylika jest zaliczana do największych zachowanych świątyń mieszczących się w Europie, jakie zostały wzniesione z samych cegieł. Chcąc podziwiać panoramę Gdańska i to, jak okazale prezentuje się on z lotu ptaka, można wejść na wieżę, do której prowadzi czterysta schodów.
Wyjątkowa lekcja historii
Wspominano już o tym, jak dużą rolę w dziejach Polski odegrała "Solidarność", której poświęcone zostało Europejskie Centrum Solidarności. Dzięki niemu pamięć o ważnych przemianach i ruchach opozycyjnych jest wciąż żywa. Droga ku demokracji przedstawiona jest w tym miejscu w bardzo interesujący sposób, z wykorzystaniem wielu rekwizytów, takich jak chociażby tablice z postulatami strajkowymi, których było dwadzieścia jeden. W ECS jest możliwość wypożyczenia audioprzewodnika, z którym zwiedzamy centrum i na spokojnie zwiedzamy dostępne wystawy. Europejskie Centrum Solidarności to zdecydowanie obowiązkowe miejsce, które powinien zobaczyć każdy Polak.
Podniebne loty
Ciągły brak czasu, potrzeba szybkiego przemieszczenia się między miastami, a w końcu wygoda, powodują to, że coraz większa część społeczeństwa korzysta z możliwości, jakie daje samolot. W Gdańsku pierwszy port lotniczy, którym podróżowały osoby cywilne powstał po zakończeniu I wojny światowej. Ale pierwsze polskie lotnisko, które zostało wybudowane całkowicie od podstaw, otwarte zostało w Gdańsku dopiero w maju 1974. W między czasie przechodził wiele przemian. Obecnie działa Gdański Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, który może pochwalić się europejskimi standardami. Jest on trzecim co do wielkości portem w Polsce, który stanowi część systemu transportowego nie tylko krajowego, ale również europejskiego i światowego... Istnieje możliwość zwiedzania tego portu lotniczego, jednak muszą to być grupy zorganizowane, które odpowiednio wcześniej dokonają rezerwacji terminu wycieczki.
Parking i wypożyczalnia przy lotnisku
Planujesz przyjechać swoim samochodem na lotnisko i obawiasz się o to, że nie będzie wolnych miejsc, przez co możesz nie zdążyć na samolot? Doskonale rozumiemy tego typu myśli i obawy, ale jest sposób na to, że dotrzeć na lotnisko całkowicie bezstresowo. Wystarczy, że dokonamy internetowej rezerwacji miejsca, wybierając przy tym, czy ma to być postój krótkoterminowy, czy długoterminowy. Pozostawiony na parkingu samochód jest w pełni bezpieczny, dzięki czemu będąc na wakacjach lub w podróży służbowej nie trzeba martwić się o to, czy nie wydarzyło się nic niepożądanego...

A co jeśli dopiero przylecieliśmy do Gdańska i chcemy ruszyć jego ulicami, ale brak nam środka lokomocji w postaci samochodu? Wówczas należy skierować swoje kroki do wypożyczalni, która usytuowana jest przy lotnisku i umożliwia wypożyczenie samochodu dowolnej klasy na dogodny dla siebie czas. Opcja wypożyczania aut staje się w naszym kraju coraz popularniejsza. Aby nie tracić czasu w korkach, decydujemy się na daleką podróż innym środkiem transportu - pociągiem lub samolotem, a na miejscu wypożyczamy samochód, którym dotrzemy w komfortowych warunkach w każde wybrane miejsce. Samochód daje niezależność i stąd tak wiele osób nie wyobraża sobie, aby zmieniać lokalizację w inny sposób niż przy wykorzystaniu samochodu... Jeżeli jesteś zainteresowany wypożyczeniem pojazdu wybranej marki, to zgłoś się do wypożyczalni Odkryj-Auto i ruszaj w podróż po pięknym i urokliwym Gdańsku.

Opinia Klientów

Biuro Gdańsk - Lotnisko liczba ocen 1818 ocena 4.92 / 5

zdjęcie: Toyota Aygo Automat "Zero problemow, zostalem odebrany z lotniska bez czekania, wszystko przebieglo szybko, sprawnie i profesjonalnie. "

Mariusz

zdjęcie: Toyota Corolla Kombi (A) "Ogólnie bardzo na plus, auto czyste i zadbane. Cała transakcja bez większych komplikacji. Na pewno skorzystam ponownie. "

Jakub

zdjęcie: Toyota Yaris Automat "Wszystkim polecam wasza firmę ( mieszkam w Norwegii 40 lat) dużo podróżuje i mam porównanie różnych wypożyczalni aut w karany i na świecie , jesteście moim zdaniem najlepsi! Pozdrawiam Rajmund Mroz "

Rajmund Mróz

zdjęcie: Renault Kadjar "Szybka i przyjemna obsługa. Auto w bardzo dobrym stanie, z doskonałym, dynamicznym silnikiem. Największa zaleta to minimum formalności i niska kaucją. Wrócę tu nie raz. "

Wiktor Dawid

zdjęcie: Toyota Corolla Automat "Mega auta, mega obsługa. Korzystałem z kilku wypożyczalni ale tylko Odkryj auto sprostało wymaganiom i nie mam żadnych zastrzeżeń "

Adrian

Zobacz wszystkie opinie
Biuro Gdańsk - Lotnisko
80-001 Gdańsk, Juliusza Słowackiego 201
Telefon: +48 660 505 474
Mail: biuro@odkryj-auto.pl
Dlaczego Odkryj-Auto?
Szybka rezerwacja on-line
Zarządzanie rezerwacjią on-line
Bezpłatne anulowanie rezerwacji
Obsługa klienta 24h

“Wszystko jak zwykle super. Auto zaskoczyło pozytywnie. Obsługa profesjonalna. Polecam jak najbardziej.”

Adam W

27-09-2021 - (Warszawa - lotnisko Modlin)